Medarbejdere

Lone Overby Fjorback

Centerleder

speciallæge i psykiatri, lektor, ph.d., certificeret senior MBSR-underviser

lone.overby.fjorback@clin.au.dk

Anne Mette Kvist Vester

Centeradministrator

Koordinator, MBSR-lærer

annemette@clin.au.dk

+ 45 24 61 96 64

Stina Svejbæk Eriksen

Grafik og administration

Projekt Stressfri hverdag,

Koordinator

stina@clin.au.dk

Thilde Vesterby

Kommunikationsansvarlig

Digital kommunikation, SoMe

thilde@clin.au.dk

Steffen Madsen

Kommunikationsmedarbejder

Kommunikation, web, events, administration

steffenmadsen@clin.au.dk

Jacob Piet

Underviser, forsker

Psykolog, ph.d., certificeret senior MBSR-underviser

jacobpiet@clin.au.dk

Lise Juul

Underviser, forsker

Master i folkesundhed (MPH), ph.d og lektor

lise.juul@clin.au.dk

Nanja Holland Hansen

Underviser, forsker

Ph.d., aut. psykolog, certificeret senior CCT-underviser

nanjahh@clin.au.dk

Sine Skovbjerg

Underviser, forsker

Lektor, ph.d., "God Start – mindfulness til sårbare gravide"

sine.skovbjerg@clin.au.dk

Michelle Sand Beck

Ph.d.-studerende

Cand.scient.san.publ., "Stressfri hverdag for børn og unge"

michelle.sand.beck@clin.au.dk

Emilie Hasager Bonde

Ph.d.-studerende

cand.scient.san.publ., MBSR på arbejdspladser

emilie.bonde@clin.au.dk

Svala Sigurðardóttir

Ph.d.-studerende

Uddannelseslæge i almen medicin

svala.sigurdardottir@clin.au.dk

Anne Maj van der Velden

Psykolog, ph.d.

Psykolog, MBKT til forebyggelse af depression

am.vandervelden@cas.au.dk

Didde Birgitte Rosenauer Hauch

Akademisk medarbejder

Cand.scient.san.publ.

_

Heidi Berg Nielsen

Underviser, psykolog

Aut. psykolog, MBSR-underviser og MBKT-lærer, ACT, IGP

heidi.berg@clin.au.dk

Susanne West Bruggisser

Underviser, psykolog

Aut. psykolog, specialist i psykopatologi, MBSR- og MBKT-lærer

susannebruggisser@clin.au.dk

Katinka Gøtzsche

Underviser

.b-programmet, Børns Livskundskab, Hand in Hand

katinka@clin.au.dk

Camilla Marcinkowski

Ekstern underviser

MBSR- og yoga-lærer på dansk og engelsk

cama@camamind.dk

Charlotte Norby

Ekstern underviser

Aut. psykolog, psykoterapi, MBSR-lærer

_

Kit Appelt

Ekstern underviser

Psykolog, certificeret MBSR-underviser

kitappelt@mindfulness-mbsr.dk

Marianne Hartz Thomas

Ekstern underviser

MBSR-lærer

mayatomat41@gmail.com

Christian Toft

Ekstern underviser

MBSR-lærer

christian-toft@hotmail.com

Anne Buch

Ekstern underviser

MBSR-lærer

annebuchmoller@outlook.dk

Berit Weise

Ekstern underviser

MBSR-lærer

berit.weise@metacom.dk

Hanne Ravn

Ekstern underviser

MBSR-lærer

mail@hanneravn.dk

Joan Birk

Ekstern underviser

MBSR-lærer

joanbirk@gmail.com

Mette Bahnsen

Ekstern underviser

MBSR-lærer online

mette@mind-online.dk

Christine Parsons

Ekstern lektor

Lektor på Interacting Minds Centre i psykologi

christine.parsons@clin.au.dk

Karen Johanne Pallesen

Ekstern lektor

Ph.d. (sundhedsvidenskab), MSc (biologi), hjerneforsker

karen.johanne.pallesen@clin.au.dk

Niels Viggo Hansen

Ekstern lektor

Filosof og fysiker, ph.d., MBSR-lærer

niels.viggo.hansen@cas.au.dk

Antonia Sumbundu

Ekstern underviser

Cand.psych., aut. MSt (Oxon), specialist i psykoterapi og supervision, MBKT-uddannelsen

Kay Elizabeth Worsfold

Ekstern underviser

Cand.psych.aut., ph.d., specialist og supervisor i psykoterapi, MBKT-uddannelsen

Hanne Bess Boelsbjerg

Ekstern ph.d.

Interacting Minds Center (IMC), Aarhus Universitet

bess@clin.au.dk

Letícia Vedolin Sebastião

Ekstern forsker

Ph.d.-studerende på Copenhagen Business School

lvs.marktg@cbs.dk

Gull-Maja La Cour

Ekstern

Psykolog og yogalærer, speciale i indre og ydre bæredygtighed